Facebook Instagram

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny to inaczej makijaż trwały; szczególnie polecany dla kobiet które chcą nadać twarzy wyrazistości bez konieczności spędzania długiego czasu przez lustrem przy wykonywaniu tradycyjnego makijażu; przeznaczony również dla kobiet pragnących zatuszować drobne niedoskonałości, takie jak plamy pigmentacyjne, blizny czy przebarwienia, a także dla osób, które nie mogą się malować z powodu uczuleń lub pozbawionych brwi i rzęs w wyniku zabiegów medycznych np. chemioterapia.

Zabieg polega na wprowadzeniu w warstwę naskórkową odpowiednich, obojętnych metabolicznie, pigmentów. Obojętność metaboliczna określa barwniki jako nie toksyczne i nie alergizujące; wprowadzenie pigmentów w warstwę naskórkową oznacza, że makijaż znika w miarę złuszczania warstwy naskórka – proces może trwać od 2 do 5 lat. Makijaż permanentny najczęściej wykonywany jest w okolicach ust, brwi i oczu.

- Jak przygotować się do makijażu permanentnego?
Makijaż permanentny to zabieg zbliżony do tatuowania. Dlatego do jego wykonania należy się, raz odpowiednio przygotować (czas), dwa odpowiednio dbać o skórę po jego wykonaniu. Zabieg przeprowadzany jest etapami, po około dwóch tygodniach konieczna jest korekta polegającą na uzupełnieniu niedoskonałości; skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i może pojawić się obrzęk – objawy szybko ustępują.

Należy również pamiętać, że po zabiegu przez okres 4 tygodni trzeba unikać słońca, należy też zrezygnować z sauny i basenu. W miejscu inplantacji barwnika stosujemy maści nawilżające i przyspieszające gojenie.

- Efekty
Zadaniem makijażu permanentnego jest przede wszystkim naturalne podkreślenie konturów twarzy:

  • Korygowanie kształtu ust: powiększenie, nadanie symetrii, wzmocnienie/uzupełnienie czerwieni warg
  • Podkreślenie konturów oczu: kreseczki na powiekach lub u nasady rzęs nadają oczom wyrazistości i głębi
  • Wyrównanie brwi: problemy z symetrią, opadaniem, przerzedzeniem

Dla utrzymania efektu makijażu permanentnego barwnik należy uzupełniać średnio co ok. dwa lata.