Facebook Instagram

Peeling kawitacyjny

Gładka i jasna cera sprawia, że twarz wygląda młodo i promiennie – jeśli chcemy uzyskać i zatrzymać taki efekt musimy pamiętać o regularnym oczyszczaniu i złuszczaniu naskórka.

Peeling kawitacyjny to jedna z najnowocześniejszych, a przede wszystkim bezbolesna, metoda głębokiego oczyszczania skóry. Warto podkreślić, że zabieg jest bezpieczny dla skóry wrażliwej, delikatnej i cienkiej, a także skłonnej do podrażnień i posiadającej rozszerzone naczynka.

- Jak działa peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny to zabieg, który wykonujemy przy użyciu urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe. Efekt kawitacji powstaje w zetknięciu z wilgotną skórą – w trakcie zabiegu twarz jest cały czas zwilżana wodą. Rozpylona na skórze woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem; pod wpływem drgań ultradźwiękowych pęcherzyki gwałtownie pękają – w ten sposób rozbijane są martwe komórki skóry.

Skutek to raz odsłonięcie młodszych warstw skóry, dwa uwolnienie jej od nadmiaru łoju, bakterii czy substancji toksycznych. Ponadto skóra jest wygładzona i rozjaśniona; poprawia się mikrokrążenie i wzmaga produkcja kolagenu.

Główne wskazania do przeprowadzenia peelingu kawitacyjnego to:

  • Rozszerzone pory
  • Szybko przetłuszczająca się skóra
  • Trądzik pospolity
  • Skóra wymagająca regeneracji np. po nadmiernym opalaniu
  • Lepsza alternatywa dla manualnego oczyszczania, które bywa bolesne i nieprzyjemne

Efekty zabiegu to przede wszystkim odświeżenie i oczyszczenie ale również poprawa krążenia (dotlenienie, nawilżenie i odmłodzenie skóry poprzez masaż), pobudzenie komórek do naturalnej odnowy oraz wygładzenie zmarszczek.

Dla utrzymania stałego efektu zabiegu warto stosować go raz w miesiącu. Peeling kawitacyjny także doskonale przygotuje skórę do innych zabiegów kosmetycznych.