Facebook Instagram

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoteriapia mikroigłowa należy do grupy zabiegów działających w sposób zbliżony do liftingu. Różnica polega na tym że jest metodą niechirurgiczną. Skuteczność tej metody opiera się na unikalnej technologii rewitalizacji skóry oraz na pobudzaniu jej naturalnych zdolności regeneracyjnych.

- Jak działa mezoterapia mikroigłowa

Zabieg polega na wykonywaniu mikronakłuć przy pomocy urządzenia mechanicznego, w którym umieszczony jest poruszający się sterylny cardridge zaopatrzony w wiele cienkich igieł. Mikronakłucia powodują powstanie kilku tysięcy mikrokanalików; przez otwarte przez krótki czas mikrokanaliki możemy głęboko wprowadzić wybrany preparat odżywczy. Naskórek perforowany jest w sposób ściśle kontrolowany tj. z częstotliwością i głębokością wnikania odpowiednią indywidualnie dla każdego Pacjenta. W efekcie skóra się odbudowuje i staje się gładsza, znacznie poprawia się też owal twarzy.

Zabieg przeznaczony jest przede wszystkim dla: osób, których skóra jest cienka i wiotka; osób z cera trądzikową; osób, których skóra jest zniszczona słońcem i/lub solarium; skóry z widocznymi liniami mimicznymi. Do zalet mezoterapii mikroigłowej należą:

  • Możliwość uzyskania efektu liftingu
  • Poprawa jędrności i elastyczności skóry
  • Poprawa/modelowanie owalu twarzy
  • Redukcja zmarszczek mimicznych i statycznych
  • Zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny
  • Zmniejszenie wydzielania sebum
  • Rozświetlenie skóry
  • Redukcja cellulitu

- Skuteczność
Skuteczność mezoterapii mikroigłowej opiera się głównie na tym, że substancje odżywcze, poprzez mikrokanaliki, mają możliwość głębokiego wnikania w skórę. W zabiegu wykorzystujemy kwas hialuronowy, koktajle witaminowe, oligoelementy, wyciągi roślinne i wiele innych.

Zabieg pozwala na kontrolowane usuwanie obumarłych komórek; poprawia również mikroobieg i stymuluje podziały komórkowe; ponadto zmniejsza głębokość zmarszczek i odświeża karnację skóry.

Częstotliwość wykonywania zabiegów dobierana jest indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta. Najlepiej wykonać serię zabiegów – od 3 do 10.