Facebook Instagram

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa uznawana jest za przełomowe odkrycie w medycynie estetycznej. Dzięki mezoterapii bezigłowej możemy poprawiać kondycję skóry i niwelować cellulit bez konieczności zastosowania zastrzyków lub zabiegów chirurgicznych, które są niewskazane i/lub niekomfortowe dla niektórych Pacjentów z uwagi na towarzyszące im odczuwanie bólu, zaczerwienienia, siniaki lub wybroczyny.

- Jak działa mezoterapia bezigłowa?
Innowacyjne w mezoterapii bezigłowej jest wykorzystanie zjawiska elektroporacji i elektroforezy w celu wprowadzenia pod skórę substancji aktywnych, dobranych odpowiednio do problemów niedoskonałości skóry z jakimi przychodzi Pacjent. Elektroporacja to oddziaływanie krótkich impulsów elektrycznego napięcia na komórki i tkanki; efekt – zwiększenie przepuszczalności skóry. Z kolei elektroforeza to zjawisko fizyczne polegające na przenoszeniu substancji jonowych przez skórę podczas transportu prądu stałego. Z uwagi na to, że w mezoterapii oba te zjawiska zachodzą jednocześnie substancje aktywne mogą wnikać w skórę w zwiększonej ilości i na znaczną głębokość (nawet 4mm).

W trakcie zabiegu mikroelementy łatwo i szybko przenikają w głąb zmienionych obszarów skóry i powodują jej regenerację na poziomie komórkowym. Mezoterapia wykorzystywana jest w leczeniu cellulitu, rozstępów, w kuracjach poprawy jędrności skóry, a także podniesienia jej nawilżenia i uzyskania efektu odmłodzenia.

Skuteczność kuracji jest najwyższa gdy zostanie przeprowadzonych od 6 do 10 zabiegów.